Informacje o menu 3m Ice

Informacje o menu 3M Ice to wyjątkowa kaseta wiercąca firmy 3M, która została wprowadzona w 1971 roku [1]. Menu 3M Ice jest szczególnie popularne wśród programistów i oferuje szybki i łatwy sposób na przechowywanie informacji. Menu 3M Ice zawiera szczegółowe informacje o wielu różnych typach danych, zawierając wszystko od adresów URL, numerów telefonów, dat i czasów, aż po liczby heksadecymalne. Menu 3M Ice jest szybkie i łatwe w obsłudze, a dzięki możliwości tworzenia wielu poziomów danych, może zapisywać i przechowywać ogromne ilości danych.

Ostatnia aktualizacja: Informacje o menu 3m Ice

ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE. pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE

„Klasa” to autorski program stypendialno-rozwojowy Fundacji BNP Paribas dla aspirujących absolwentów szkół podstawowych, którzy chcą kontynuować naukę w dobrych liceach w większych miastach.

Program istnieje od 2003 roku, a Bank BNP Paribas przekazał na jego funkcjonowanie już 26, 7 milionów złotych. Do tej pory skorzystało z niego 873 stypendystów z 525 miejscowości w Polsce. Obecnie stypendyści mogą uczyć się w 1 z 6 liceów partnerskich w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Szczecinie, Gdyni lub Białymstoku.

W listopadzie 2022 roku „Klasa" została objęta
patronatem honorowym Ministra Edukacji i Nauki.

W grudniu 2022 roku „Klasa" zdobyła nagrodę
w kategorii "Program edukacyjny w obszarze ESG" w konkursie 
„Liderzy ESG".

RUSZYŁA 21. Rekrutacja DO PROGRAMU STYPENDIALNO-ROZWOJOWEGO klASA

Ósmoklasisto, rekrutacja do programu na rok szkolny 2023/2024 potrwa do 16 kwietnia 2023. Zapraszamy do aplikowania. 

 • 1. Upewnij się, że spełniasz kryteria oraz zapoznaj się z regulaminem programu (kliknij, aby pobrać).

  2. Dowiedz się więcej o szkołach partnerskich (lista poniżej) i wybierz liceum oraz klasę, w których chcesz się uczyć.

  3. Poproś rodziców/opiekunów prawnych o pomoc i przygotuj: 

  • informacje o Twoich ocenach po I semestrze 8 klasy szkoły podstawowej, a także liczbie osób, zatrudnieniu oraz dochodach w Twojej rodzinie,
  • skany wymaganych dokumentów:

   1. rozliczenia PIT za 2022 r. 

   2. rekomendacji dyrektora lub wychowawcy szkoły podstawowej (wszyscy kandydaci), (kliknij, aby pobrać wzór).

   3. zaświadczenia z Urzędu Gminy potwierdzającego wielkość gospodarstwa rolnego, użytków rolnych lub innych gruntów oraz wysokość rocznych dochodów z tego tytułu za 2021 r. (tylko kandydaci, których rodzice/opiekunowie posiadają w. w. ),

   4. zaświadczenia z Urzędu Pracy o statusie osoby bezrobotnej (tylko kandydaci, których rodzice/opiekunowie obecnie nie pracują),

   5. innych dokumentów potwierdzających dochód rodziny ze źródeł niewymienionych powyżej (tylko kandydaci, u których rodziców/opiekunów taki dochód występuje).

  Dokumenty będą niezbędne do wypełnienia formularza online dostępnego na tej stronie.

 • 1. Otwórz formularz online, wypełnij go z pomocą rodziców/opiekunów prawnych oraz dołącz wymagane załączniki i kliknij „WYŚLIJ”.

  WYPEŁNIJ FORMULARZ

  2.  Jeśli masz kłopot z dodaniem załączników w formularzu, możesz je przesłać na adres klasa@bnpparibas. pl. Pamiętaj, by w tytule maila wpisać "KLASA Twoje imię i nazwisko".

  3. Czekaj cierpliwie na kontakt od nas. O decyzji poinformujemy Cię w ciągu 3 tygodni od dnia zakończenia rekrutacji.

 • 1. Wejdź na stronę internetową wybranej przez siebie szkoły partnerskiej i zaloguj się w systemie rekrutacyjnym. Pilnuj wyznaczonych tam terminów!

  2. Po dostaniu się do wybranej szkoły i dostarczeniu do niej wymaganych dokumentów, oficjalnie staniesz się stypendyst/ką „Klasy”!

  3. Po otrzymaniu potwierdzenia ze szkoły skontaktujemy się z Tobą, by opowiedzieć o dalszych krokach. Od tego momentu możesz pakować już plecak na tygodniowy wyjazd integracyjny pierwszoklasistów:)

Co oferujemy w ramach stypendium

Kryteria przyjęcia do programu

Bartek Kwapiński, student produkcji filmowej,
matura 2018, absolwent VII LO im. J. Słowackiego w Warszawie

„Cześć, jestem Bartek, pochodzę z miejscowości Kaznów w woj. lubelskim i jestem studentem III roku produkcji filmowej w Łodzi. W 2015 roku dołączyłem do programu Klasa, który bardzo pomógł mi w rozwijaniu moich pasji. Przygodę z filmem rozpocząłem już w liceum, tworząc proste formy, które z przyjaciółmi wysyłaliśmy na warszawskie licealne festiwale. Po zakończeniu szkoły średniej dostałem się do Szkoły Filmowej w Łodzi, gdzie poznałem wielu wspaniałych aktorów i reżyserów, z którymi wielokrotnie mogłem współpracować. Dostałem też możliwość pracy przy dyplomie reżyserskim, który właśnie rozpoczął swoją drogę festiwalową po Polsce i Świecie. ”

Ewelina Toczek, doktorantka prawa podatkowego, DJ-ka, matura 2012, absolwentka III LO im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni

„Hej, mam na imię Ewelina i pochodzę z miejscowości Jasień w woj. pomorskim. W 2009 dołączyłam do programu Klasa, a po maturze dostałam się na prawo na Uniwersytecie Warszawskim. Obecnie jestem doktorantką, a zawodowo zajmuję się prawem podatkowym. Lubię uczyć się nowych rzeczy - właśnie jestem w trakcie kursu DJ-skiego. „Klasa” dała mi nie tylko możliwość nauki w jednym z najlepszych liceów w Polsce, ale również poznania wielu wartościowych osób, z którymi utrzymuję kontakt od ponad 10 lat! ”

Maria Stachecka, studentka geografii, podróżniczka, matura 2018, absolwentka III LO im Marynarki Wojennej RP w Gdyni

„Jestem Maria i pochodzę z miejscowości Puck w woj. W 2015 roku dołączyłam do programu Klasa, a niedługo potem zakochałam się w naukach o Ziemi oraz pracy społecznej. Już w trakcie nauki w liceum organizowałam i koordynowałam prace wolontariackie w szkole oraz poza nią. Obecnie studiuję geografię na Uniwersytecie Warszawskim, podróżuję po świecie i działam aktywistycznie. Stopniowo realizuję też marzenie o połączeniu wiedzy z zakresu kartografii i nawigacji w karierze wojskowej jako radiotelefonistka w pododdziale Wojsk Obrony Terytorialnej. ”

A wszystko zaczęło się w Klasie!

poznaj pozostałe historie

Igor Kaczmarczyk

„Program Klasa umożliwił mi naukę w jednym z czołowych polskich liceów, dzięki czemu rozpocząłem własne badania już w II klasie. Obecnie pracuję w Weizmann Institute of Science w Izraelu w grupie prof. Ady Yonath, laureatki Nagrody Nobla z chemii. ”

Kpt. pil. Mariola Andrasik

„Udział w programie pokazał mi, że jeśli do czegoś się wytrwale dąży, można to osiągnąć. W moim przypadku „Klasa” dosłownie i w przenośni dała mi skrzydła. ”

Dr Piotr Godzisz

„Byłem pierwszym rocznikiem stypendystów „Klasy” oraz założycielem Stowarzyszenia Absolwentów Programu Klasa. Zaangażowanie w pomoc ludziom realizuję dziś w pracy na rzecz ochrony praw człowieka. ”

Oskar Olejnik

„Program Klasa dał mi unikalną szansę na ukończenie jednego z najlepszych liceów w kraju i umożliwił start na wymarzone studia prawnicze, zapewniając również stypendium pomostowe. Dziś realizuję się w zawodzie. ”

Magdalena Sowa

„Wsparcie ze strony Fundacji BNP Paribas umożliwiło mi naukę w prywatnej szkole muzycznej. Dziś jestem studentką Akademii Muzycznej w Krakowie i działam artystycznie na wielu płaszczyznach. ”

Magdalena Wolska

„Dzięki programowi Klasa nie tylko odkryłam, że chcę inspirować ludzi do pomocy innym, ale także poznałam innego stypendystę, wspaniałego młodzieńca Marcina, który został moim mężem:). ”

Agnieszka Krzywosz

„Wierzę, że osiągnęłam to, co mam, dzięki dwóm czynnikom: finansowemu wsparciu Fundacji BNP Paribas oraz własnej pracy i determinacji. Udział w projekcie okazał się dla mnie przepustką do innego życia. ”

Jagoda Kwapińska-Kaleńczuk

„Udział w projekcie był jedną z najlepszych decyzji w moim życiu. Bardzo szybko pokochałam Warszawę i to, że świat stoi dla mnie otworem. 10 lat temu to wszystko było dla mnie marzeniem, a dziś jest rzeczywistością. ”

Patryk Korytkowski

„Nauka w dużym mieście pozwoliła mi na ogromny rozwój u boku niesamowitych nauczycieli, a także realizację - już w trakcie liceum - własnych projektów na Wydziale Chemii UW. ”

Joanna Gniedziejko

„Pobyt w Warszawie nauczył mnie nie bać się świata i odległości. Poznałam nowych ludzi i pozwoliłam sobie cieszyć się życiem. Ktoś dał mi szansę, bym miała w życiu lepszy start. ”

materiały promujące 19. rekrutację

Działaność programu w czasie pandemii

Program stypendialno-rozwojowy "Klasa" działa i rozwija się pomimo sytuacji zagrożenia epidemicznego. Stypendyści niezmiennie znajdują się pod opieką opiekunów-pedagogów i Fundacji BNP Paribas oraz korzystają z oferty programu. Podczas nauki zdalnej mogą przebywać w internacie/bursie lub w rodzinnej miejscowości. Dokładamy wszelkich starań, by udział w programie był nie tylko szansą na lepszą edukację, ale także wsparciem w tym wyjątkowym czasie.

W razie jakichkolwiek pytań i wątpliwości, zapraszamy do kontaktu na klasa@bnpparibas. pl lub pod numery +48 22 56 21 902 i +48 22 56 21 688.

i

Choć to dzień wolny od pracy, jednak wiele osób nie wie, jakie święto obchodzimy 3 maja. Od wielu lat to dzień, który wliczamy do długiego weekendu, zwanego potocznie majówką. Wtedy większość z nas skupia się na wypoczynku. 3 maja - co to za święto i dlaczego jest wolne od pracy?

3 maja - co to za święto? Tego dnia obchodzimy Święto Narodowe Trzeciego Maja. To święto państwowe ustanowione w 1919 roku, kiedy Polska odzyskała niepodległość, a potem ponownie w 1990. Święto Konstytucji 3 Maja obchodzone jest w ramach upamiętnienia uchwalenia Konstytucji w 1791 roku. Po II wojnie światowej zwyczaj obchodów powrócił i trwał aż do 1946 roku. Wtedy doszło do masowych demonstracji studenckich i w efekcie władze komunistyczne zabroniły organizowania obchodów 3 maja. 18 stycznia 1951 roku władze PRL zniosły Święto Konstytucji 3 maja. Dopiero w 1990 roku przywrócono Święto Narodowe Trzeciego Maja. Wówczas odbyły się uroczyste obchody na Placu Zamkowym. Konstytucja 3 maja była pierwszą w Europie i drugą na świecie ustawą regulującą ustrój prawny państwa.

Zobacz: Rebusy i zabawy dla dzieci w każdym wieku

Informacje o menu 3m Ice

Bezpośredni link do pobrania Informacje o menu 3m Ice

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Informacje o menu 3m Ice