Instrukcja instalacji, pielęgnacji i użytkowania Frigidaire Fgcd2444sw

Instrukcja instalacji, pielęgnacji i użytkowania Frigidaire Fgcd2444sw jest niezbędna do użytkowania tego modelu lodówki. Przed rozpoczęciem instalacji należy wyczyścić wnętrze lodówki i obudowę. Następnie należy podłączyć lodówkę do zasilania, aby zapewnić bezpieczne i sprawne działanie. Następnie należy wybrać odpowiednią temperaturę i częstotliwość cyklu chłodzenia. Aby zapewnić optymalne wydajności, należy okresowo czyścić filtr powietrza i filtr wody. Jeśli filtry te nie są regularnie czyste, może to spowodować zmniejszenie wydajności lodówki i jej żywotności. Użytkowanie lodówki Frigidaire Fgcd2444sw powinno być zgodne z instrukcją producenta, aby zapewnić optymalne wyniki.

Ostatnia aktualizacja: Instrukcja instalacji, pielęgnacji i użytkowania Frigidaire Fgcd2444sw

Czy wiesz, że dziennie dodajemy kilkanaście instrukcji obsługi całkowicie bezpłatnie?Dlatego jeśli szukasz instrukcji do produktu, wpisz jego nazwę w wyszukiwarce, a następnie kliknij enter.

Pamiętaj, że zawsze możesz zamówić instrukcję do każdego produktu zporównywarki produktów.Za darmo!

Rozwiń

 1. < Powrót

Kamera termowizyjna Bosch GTC 400 C Professional

Poświęć kilka minut, aby przyjrzeć się swojej pracy – wszystkim zadaniom, wyzwaniom, pytaniom i wątpliwościom, z którymi się spotykasz na co dzień: czy nie byłoby łatwiej, gdybyś mógł zobaczyć to, co jest niewidoczne? Zidentyfikować problemy na kolorowych zdjęciach, które można łatwo zinterpretować? A potem podjąć działania zmierzające do naprawy sytuacji?
Klucz do sukcesu: termografia

Teraz możesz sam ustalić fakty.

Nowa kamera termowizyjna Bosch GTC 400 C Professional jest wytrzymałym i łatwym w obsłudze urządzeniem, służącym do wizualizacji temperatur oraz umożliwiającym szybkie przetwarzanie danych dzięki aplikacji i funkcji WiFi. Teraz możesz korzystać z najnowszej technologii, która nie nadwyręży Twojego budżetu, a zapewni Ci dostęp do wszystkich zalet termografii.

Zalety i funkcje kamery termowizyjnej
GTC 400 C Professional:

1. Zintegrowana kamera wizyjna

pokazuje i zapisuje obraz rzeczywisty wraz z wykonanymi przez Ciebie pomiarami.

2. Rozdzielczość pomiarowa czujnika podczerwieni

160 x 120 pikseli zapewnia szczegółowe obrazy termiczne.

3. Duży kolorowy wyświetlacz 3, 5”

zapewnia dobrą widoczność wyników pomiaru.

4. Micro USB

ułatwia transfer danych do komputera – oprogramowanie "GTC Transfer Software" pomaga w łatwy sposób tworzyć raporty.

5. Zintegrowany hotspot WiFi

zapewnia szybki i łatwy transfer obrazów do aplikacji Bosch Thermal.

6. Wytrzymałość i ochrona

przed pyłem i rozbryzgami wody (IP 53).

7. Dwa źródła zasilania:

akumulator 12 V-LI i/lub zwykłe baterie alkaliczne (AA).

Wyszukiwarka punktów sprzedaży
Rozdzielczość pomiarowa czujnika podczerwieni160 x 120
Czułość termiczna< 50 mKZakres pomiarowy-10 °C … +400 °C

Wideoprezentacja GTC 400 C Professional

Wideoprezentacja pokaże Ci, jak szybki dostęp do faktów może ułatwić Ci codzienną pracę. Kliknij przycisk "Odtwórz", aby dowiedzieć się, jak działa kamera termowizyjna.

19. 200 pikseli umożliwia wszechstronne zastosowania

Obojętne, czy zajmujesz się elektroinstalacjami, montażem okien, instalacjami grzewczymi, wentylacyjnymi i klimatyzacyjnymi czy montażem lekkiej zabudowy: z pomocą kamery termowizyjnej możesz z łatwością wykonać profesjonalne pomiary, dzięki którym szybko ustalisz fakty. Czy doszło do przeciążenia linii elektrycznej? Gdzie jest w ścianie transformator lub skrzynka rozdzielcza? Czy w rurach ogrzewania podłogowego nie przeciekają złączki? W którym miejscu ściany lub podłogi znajdują się rury instalacji grzewczej? Czy grzejniki są odpowietrzone? Jaka jest przyczyna przeciągu w pomieszczeniach biurowych? Jaki jest stan izolacji?

Zakres zastosowań kamery termowizyjnej GTC 400 C Professional

Kamera jest przeznaczona dla branż takich jak: instalacje grzewcze, wentylacyjne i klimatyzacyjne, elektryka, montaż okien i montaż lekkiej zabudowy. Zobacz różne zastosowania kamery termowizyjnej GTC 400 C Professional.

Instalacje grzewcze, wentylacyjne i klimatyzacyjne:

zmień problemy w zadania.
Kamera termowizyjna Bosch GTC 400 C Professional jest idealnym narzędziem do szczegółowych pomiarów i umożliwia perfekcyjną analizę istniejących warunków i dystrybucji ciepła, dzięki czemu możesz wyciągnąć prawidłowe wnioski dla pracy, którą masz do wykonania.

Kamera termowizyjna pomoże Ci:

 • znaleźć przecieki
 • skontrolować przebieg przewodów grzewczych
 • sprawdzić skrzynkę instalacyjną, tzn. prawidłowe oznaczenie rur
 • sprawdzić, czy grzejniki są odpowietrzone
 • zlokalizować rury grzewcze w podłodze lub ścianach
 • zidentyfikować przyczynę przeciągów
 • Instalacje wewnętrzne:

  Zobacz. Przeanalizuj. Uniknij błędów.
  Termografia to niezawodny sposób zapoznania się z istniejącymi warunkami – dostarcza faktów, które pomogą Ci wydajniej pracować i uniknąć błędów.

 • ocenić aktualny stan izolacji
 • uniknąć błędów podczas wiercenia, np. wskutek uszkodzenia rur grzewczych w podłodze
 • wykryć mokre plamy lub przecieki (wilgoć)
 • Instalacje elektryczne:

  nowy wymiar skuteczności.
  Obrazy termiczne wykonane kamerą Bosch GTC 400 C Professional dostarczają pewnych odpowiedzi na wiele pytań, które pojawiają się podczas pracy.

 • sprawdzić poluzowane styki w szafkach rozdzielczych
 • skontrolować elementy instalacji elektrycznej, np. płytki obwodów drukowanych urządzeń elektrycznych
 • sprawdzić bezpieczniki i styczniki
 • skontrolować, czy kable nie są uszkodzone lub przeciążone
 • Montaż okien i drzwi:

  szybkie wykrywanie wad budowlanych.
  Kamera termowizyjna to doskonałe narzędzie umożliwiające szybką i trafną ocenę istniejących warunków w celu podjęcia odpowiednich działań naprawczych.

 • sprawdzić izolację okien, drzwi i kaset rolet
 • wykryć źródła przeciągów
 • ustalić miejsca wnikania wilgoci i znaleźć np. przeciek w instalacji znajdującej się w piwnicy
 • Wideoprezentacja zastosowań kamery termowizyjnej GTC 400 C Professional

  W tym wideo nasz szkoleniowiec wyjaśni, w jaki sposób kamera termowizyjna Bosch GTC 400 C Professional może ułatwić Ci codzienną pracę.

  Błyskawiczna wizualizacja różnic temperatur i łatwa dokumentacja wyników

  Pobierz aplikację Bosch Thermal

  Zapisz i wyślij wyniki pomiarów
  Za pomocą sieci WiFi możesz przesłać obraz termiczny do aplikacji Bosch Thermal. Pokaż go swojemu klientowi na większym ekranie, wyróżnij określone obszary obrazu lub dodaj komentarze i wyślij obraz termiczny pocztą e-mail.

  Za pomocą sieci WiFi możesz połączyć swoją kamerę termowizyjną GTC 400 C Professional z aplikacją Bosch Thermal. Wykonane obrazy i wyniki pomiarów możesz zapisać i przesłać dalej, w celu ustalenia koniecznych prac lub podjęcia określonych działań.

  Pobierz bezpłatną wersję aplikacji Bosch Thermal.

  Oprogramowanie GTC Transfer Software dla
  GTC 400 C Professional

  Łatwy transfer i przetwarzanie danych

  Wykonane obrazy i dane możesz łatwo przenieść za pomocą kabla USB na swój komputer w biurze lub w domu – ułatwia to dokumentację pracy, zaplanowanie dalszych działań lub sporządzenie oferty dla klienta.

  Pobierz bezpłatnie GTC Transfer Software

  Wymagania systemowe: Windows 7, 8, 10

  Support

  Mniej gadania, więcej działania.

  Kamera termowizyjna Bosch GTC 400 C Professional pozwala ustalić fakty, dzięki którym Twoja praca będzie wydajniejsza i obarczona mniejszym ryzykiem błędów. Brzmi nieźle, prawda?

  Podsumowanie korzyści, jakie oferuje kamera termowizyjna GTC 400 C Professional:

 • Intuicyjna obsługa oraz łatwa analiza danych pozwolą Ci osiągnąć wyższy poziom profesjonalizmu.
 • Lepszy ogląd sytuacji także dla Twoich klientów pomaga zdobyć ich zaufanie – to ważny aspekt dla umocnienia lojalności i pozyskania nowych klientów.
 • Problemy stają się zadaniami: wizualizacja termograficzna ułatwia komunikację z klientami, którym możesz np. pokazać wykryte problemy oraz możliwości ich usunięcia – obraz termiczny pokazuje więcej, niż można wyrazić słowami.
 • Cenne wsparcie w fazie przygotowań do pracy: szybki pomiar i obraz termiczny pomagają uniknąć błędów i szybciej znaleźć źródła problemów.
 • Łatwa dokumentacja wyników pomiarów dzięki aplikacji Bosch Thermal App – możesz udostępnić obrazy klientom i kolegom na budowie za pomocą smartfona lub tabletu albo domowego komputera z zainstalowanym oprogramowaniem GTC Transfer Software. Obraz termiczny gwarantuje większą przejrzystość.
 • Często zadawane pytania (FAQ): GTC 400 C Professional

 • Urządzenie
 • Informacje ogólne
 • Kalibracja
 • Narzędzie mierzy temperaturę powierzchni obiektów i wyświetla ją w formie obrazu termicznego. Zapewnia to przejrzysty i łatwy w interpretacji podgląd rozkładu ciepła i różnic temperatur.
  Ilustracja poniżej pokazuje pole widzenia kamery, tak że możesz ocenić obszar pomiaru (wartości x i y) z określonej odległości (z).

  Generalnie rozdzielczość termiczna jest podobna do rozdzielczości zwykłej kamery i wynosi 160 pikseli w poziomie i 120 pikseli w pionie. Daje to w sumie 19. 200 punktów pomiarowych, z których każdy oznacza określoną wartość temperatury. Punkty pomiarowe składają się na obraz termiczny widoczny na wyświetlaczu kamery.

  Jeśli chodzi o czułość termiczną, im mniejsza jest jej wartość, tym lepiej. Wartość ta określa różnice temperatur, które można zmierzyć między poszczególnymi punktami pomiarowymi. < 50 mK oznacza, że za pomocą kamery termowizyjnej GTC 400 C Professional można zmierzyć różnice temperatury < 0, 05 °C. Dlatego kamera umożliwia wykrycie bardzo niewielkich wahań temperatury.

  Pomiar rozpoczyna się od razu po włączeniu urządzenia.

  Jeśli zależy Ci na nieruchomym obrazie lub chcesz na chwilę zatrzymać obraz, wystarczy nacisnąć włącznik. Aby kontynuować pomiar, należy ponownie nacisnąć włącznik.

  Jeżeli chcesz zapisać obraz na kamerze, wystarczy nacisnąć przycisk . Jest to możliwe zarówno podczas pomiaru, jak i oglądania nieruchomego lub wstrzymanego obrazu.

  Im bliższa jest odległość kamery od mierzonego obiektu, tym dokładniejszy pomiar. Przy dość dużej odległości pomiary mogą być mniej precyzyjne ze względu na np. wysoką wilgotność, która może wpływać na wynik pomiaru.

  Kamera termowizyjna pokazuje różnice temperatur. Im większe są wahania temperatur, tym lepiej będą one widoczne na obrazie termicznym. Jeśli, przykładowo, chcesz obejrzeć na obrazie termicznym rury grzewcze ogrzewania podłogowego, najlepiej jest wyłączyć system, zaczekać, aż podłoga się schłodzi, a następnie włączyć system, ustawiając go na najwyższą temperaturę. W ten sposób rury będą najlepiej widoczne na obrazie termicznym.

  Dzięki wbudowanej kamerze, która generuje obraz rzeczywisty, wraz z każdym obrazem termicznym (plik o nazwie …X. jpg) zapisywany jest także obraz rzeczywisty (plik o nazwie …Y. jpg). Ułatwia to zidentyfikowanie obiektów niejasnych na obrazie termicznym.

  Dodatkowo, na obrazie rzeczywistym są także zapisane dane źródłowe temperatur. Każdy piksel ma przypisaną temperaturę i w razie potrzeby obrazy rzeczywiste (…Y. jpg) można z łatwością edytować za pomocą bezpłatnego oprogramowania GTC Transfer Software. Równie łatwo można utworzyć analizę lub wygenerować raport. Oprogramowanie można pobrać tutaj.

  Dla uzyskania optymalnych wyników należy skonfigurować narzędzie, wybierając materiał, z którego wykonana jest mierzona powierzchnia (emisyjność). W kamerze GTC 400 C zapisana jest lista najpopularniejszych materiałów wraz z ich emisyjnością. Można jednak także wprowadzić wartości zdefiniowane prze użytkownika. Lista popularnych materiałów jest także zawarta w instrukcji obsługi

  Kamera termowizyjna, taka jak GTC 400 C, może być używana do pomiarów rozkładu temperatur na stosunkowo dużym obszarze. Tysiące punktów pomiarowych składa się na obraz termiczny i zapewnia podgląd krytycznych fragmentów. Przykładowo, pomaga szybko identyfikować problemy w miejscach, które wymagają określenia różnic temperatur.

  W przypadku pomiaru punktowego przy użyciu termo-detektora GIS 1000 C Professional z dużą dokładnością mierzony jest mały obszar. W razie potrzeby można także zmierzyć wilgotność względną i temperaturę otoczenia (w zależności od zastosowania). GIS 1000 C Professional jest narzędziem odpowiednim do precyzyjnych pomiarów punktowych. Umożliwia analizę niewielkich powierzchni oraz wykonanie lokalnych pomiarów.

  Tak, każda wersja zawiera taki certyfikat w instrukcji obsługi. Potwierdza on, że urządzenie działa zgodnie z danymi technicznymi podanymi w instrukcji.

  Tak, możesz skontaktować się z serwisem, poprosić o kalibrację narzędzia i otrzymasz certyfikat kalibracji. Aby dowiedzieć się, czy taka usługa jest dostępna także w Twoim regionie, prosimy o kontakt z lokalnym Serwisem centralnym Bosch.

  Często zadawane pytania (FAQ) Bosch Thermal i GTC

 • Aplikacja
 • Informacje ogólne
 • Komunikacja
 • Cechy i funkcje
 • Aplikację Bosch Thermal można pobrać w sklepach Apple App Store oraz Google Play Store.

  Z aplikacji można korzystać wyłącznie na tabletach i smartfonach z systemem operacyjnym Android lub iOS. Inne systemy operacyjne nie są obsługiwane. Obsługiwane urządzenia z systemem operacyjnym Android: smartfony i tablety z funkcją Bluetooth® od wersji Android 4. 3. Obsługiwane urządzenia z systemem operacyjnym iOS: iPhone (od wersji 4S), iPad (od 3. gen. ), iPad Air (od 1 gen. ), iPad mini (od 1. gen).

  Projekty są zapisywane na smartfonie/tablecie, na którym zostały utworzone i nie można ich przenieść na inne urządzenie.

  Tak, dane są zachowywane podczas aktualizacji oprogramowania.

  Zapisane treści zostają zachowane przy zmianie wersji aplikacji. Dla bezpieczeństwa, przed aktualizacją warto zapisać projekty na laptopie/komputerze, korzystając z funkcji „Udostępnij“ i w formie pliku PDF lub Excel przesłać je na adres e-mail.

  W punktach „Ustawienia“ → „Język“ można sprawdzić, w jakich językach jest dostępna aplikacja.

  Eksportuj

  Ustawienia

  Nawiąż połączenie Bluetooth®

  Aby nawiązać połączenie pomiędzy kamerą a smartfonem/tabletem, należy aktywować funkcję WLAN na obu urządzeniach. Funkcję WLAN w kamerze GTC 400 C Professional można aktywować w ustawieniach urządzenia. Po aktywacji funkcji WLAN w kamerze termowizyjnej, na dole wyświetlacza będzie widoczny symbol połączenia. Należy upewnić się, że funkcja WLAN jest także aktywna na smartfonie/tablecie. Następnie należy otworzyć funkcję obrazu termicznego w aplikacji Bosch Thermal i dotknąć symbolu WLAN w aplikacji, aby nawiązać połączenie pomiędzy obydwoma urządzeniami. Później należy postępować zgodnie z instrukcją w aplikacji.

  Obrazy można przenieść na komputer za pomocą portu micro USB urządzenia GTC 400 C Professional i oglądać je na komputerze. Dla komputerów z systemem operacyjnym Windows (Windows 7, Windows 8, Windows 10) mamy także bezpłatne oprogramowanie GTC Transfer Software, w którym można edytować i dokumentować zapisane obrazy termiczne. com/static/specials/gtc-transfer-software/eula/en/">tutaj

  Nie, aplikacja może obsługiwać tylko jedną kamerę termowizyjną.

  W zależności od uwarunkowań (przeszkody, wilgotność, zakłócenia radiowe itp. ) odległość pomiędzy smartfonem/tabletem a kamerą termowizyjną może wynosić maksymalnie ok. 50 metrów.

  Jeżeli urządzenie było wcześniej podłączone do smartfona/tabletu, obydwa urządzenia połączą się ze sobą automatycznie, o ile w obydwu urządzeniach będzie aktywna funkcja WLAN, pomiędzy urządzeniami będzie zachowana prawidłowa odległość, a smartfon/tablet nie będzie podłączony do innej sieci WLAN.

  Najpierw należy nawiązać połączenie WLAN pomiędzy aplikacją Bosch Thermal a kamerą termowizyjną GTC 400 C Professional (zob. “Jak nawiązać połączenie pomiędzy GTC 400 C Professional a smartfonem/tabletem? ”). Następnie w funkcji “Obraz termiczny” należy dotknąć symbolu “+”, aby zaimportować obraz termiczny z urządzenia GTC 400 C Professional.

  Za pomocą można wybrać obiekty na obrazie termicznym (np. notatki, zaznaczenia), aby je edytować lub usunąć.
  Za pomocą można wybrać obiekty na obrazie termicznym (np.

  Za pomocą można dodawać notatki i zadania do obrazu termicznego oraz pola tekstowe bezpośrednio na obrazie. com/pl/pl/aktualnosci-nowosci/technika-pomiarowa/_res/img/faq/rueckgaengig. png" alt="Ikona zakresu automatycznej niwelacji"/> można cofnąć wprowadzone zmiany. com/pl/pl/aktualnosci-nowosci/technika-pomiarowa/_res/img/faq/wiederherstellen. com/pl/pl/aktualnosci-nowosci/technika-pomiarowa/_res/img/faq/loeschen.

  Jeżeli następujące funkcje zostały aktywowane na urządzeniu GTC 400 C Professional, będą one także wyświetlane w aplikacji. com/pl/pl/aktualnosci-nowosci/technika-pomiarowa/_res/img/faq/faq_heisspunkt. png" alt="Ikona blokady wahadła"/> Punkt wysokiej temperatury: punkt najwyższej temperatury na obrazie termicznym jest automatycznie zaznaczany za pomocą czerwonego celownika. com/pl/pl/aktualnosci-nowosci/technika-pomiarowa/_res/img/faq/faq_kaltpunkt. png" alt="Ikona trybu odbiornika"/> Punkt niskiej temperatury: punkt najniższej temperatury jest automatycznie zaznaczany za pomocą niebieskiego celownika. com/pl/pl/aktualnosci-nowosci/technika-pomiarowa/_res/img/faq/faq_fadenkreuz. png" alt="Receiver mode icon"/> Celowniki ze wskazaniem temperatury: celowniki są wyświetlane pośrodku obrazu termicznego i pokazują zmierzoną temperaturę w tym punkcie. com/pl/pl/aktualnosci-nowosci/technika-pomiarowa/_res/img/faq/faq_emissionsgrad. png" alt="Ikona zakresu automatycznej niwelacji"/> Emisyjność: informuje o tym, jak dużo promieniowania podczerwonego jest emitowane przez obiekt w porównaniu do idealnego obiektu emitującego ciepło (ciało doskonale czarne, emisyjność = 1). com/pl/pl/aktualnosci-nowosci/technika-pomiarowa/_res/img/faq/faq_reflektierte-temperatur. png" alt="Ikona zakresu automatycznej niwelacji"/> Odbita temperatura: odbita temperatura to promieniowanie cieplne, które nie jest emitowane przez sam obiekt. Zwykle odpowiada temperaturze otoczenia.

  Samouczki GTC 400 C Professional

  Bosch Professional News

  Poznaj najnowsze wieści ze świata profesjonalistów:

 • innowacyjne rozwiązania
 • ekskluzywne oferty i promocje
 • praktyczne usługi
 • Po dodaniu otrzymasz e-mail z informacją

  Instrukcja instalacji, pielęgnacji i użytkowania Frigidaire Fgcd2444sw

  Bezpośredni link do pobrania Instrukcja instalacji, pielęgnacji i użytkowania Frigidaire Fgcd2444sw

  Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

  Ostatnia aktualizacja Instrukcja instalacji, pielęgnacji i użytkowania Frigidaire Fgcd2444sw