Instrukcje montażu Epson Eb X11

Instrukcje montażu Epson Eb X11 są łatwe w użyciu i wystarczy, aby użytkownicy mieli dostęp do działającego projektora. Instrukcje zawierają szczegółowe informacje na temat wszystkich elementów i procesów niezbędnych do zainstalowania projektora. Instrukcje zawierają również informacje na temat łączenia projektora z komputerem i łączenia go z systemem audio. Instrukcje pomagają użytkownikom w pełni wykorzystać możliwości projektora Epson Eb X11.

Ostatnia aktualizacja: Instrukcje montażu Epson Eb X11

 • Dedykowana do: Epson
 • Wysoka jakość przy zachowaniu atrakcyjnej ceny
 • Pełna zgodność z kompatybilnymi urządzeniami
 • Po wyjęciu z opakowania od razu gotowa do użycia
 • Łatwy montaż

Lampa zamienna do projektora / rzutnika (zamienna lampa z modułem) jest produktem w pełni kompatybilnym z lampą oryginalną. Lampy zamienne pochodzą także od wyspecjalizowanych producentów i stanowią świetną cenową alternatywę dla lamp oryginalnych. Różnicą w budowie są komponenty, z których zostały wykonane - wysokiej jakości materiały zamienne.

Lampy marki Movano to najlepszy stosunek jakości do ceny!

Lampa zbudowana jest z bańki i plastikowego modułu (obudowy umożliwiającej szybki montaż zaraz po wyciągnięciu z opakowania). W praktyce oznacza to, że wybierając produkt kompletny nie tracimy czasu na długi montaż lampy. Oferowany przez nas produkt jest łatwy i szybki w montażu.

GWARANCJA: Najwyższą jakość potwierdza gwarancja, która wynosi aż 6 miesięcy bez limitu godzin. Przy większości zamienników innych firm, a nawet lamp oryginalnych okres gwarancji wynosi tylko 3 miesiące.

Instrukcja wymiany lampy projekcyjnej i jej użytkowania:

 • Zawsze wymieniaj lampę projekcyjną, gdy pojawi się komunikat zgłaszający taką potrzebę. Kontynuowanie użytkowania projektora po osiągnięciu żywotności lampy projekcyjnej grozi jej eksplozją.
 • Nie należy dotykać lampy bezpośrednio po wyciągnięciu z projektora. Lampa będzie bardzo gorąca i może spowodować oparzenia.
 • Przed wymianą lampy wyłącz projektor. Poczekaj aż wentylatory chłodzące zatrzymają się i wystudzą projektor. Następnie odłącz kabel zasilający i poczekaj co najmniej godzinę do ostygnięcia lampy projekcyjnej.
 • Jeżeli wymaga tego projektor należy wyczyścić filtry powietrza przed instalacją nowej lampy.
 • Pod żadnym pozorem nie należy usuwać żadnych śrub z obudowy lampy - może to skutkować porażeniem prądem.
 • Wszelkie odciski palców pozostawione na powierzchni lampy mogą powodować niepożądane cienie i niską jakość obrazu. Uważaj na szkło osłaniające żarnik lampy projekcyjnej.
 • Podczas wymiany lampy, należy używać zawsze tego samego modelu. Typ lampy podany jest w instrukcji użytkowania dostarczonego z projektorem, a także zwykle na etykiecie projektora.
 • Ważne! Każdy projektor jest inną konstrukcją, dlatego przy wymianie lampy postępuj zgodnie z zaleceniami zawartymi w instrukcji obsługi projektora. Jeżeli nie jest ona dostępna skontaktuj się z miejscowym dealerem/sprzedawcą w celu uzyskania pomocy.

FAQ

1. Ile godzin powinna działać moja lampa?

Przyjmuje się, iż przeciętna żywotność lampy w projektorze to 2000 do 3000 godzin, jednakże w niektórych przypadkach producent zaleca wymianę lampy na nową po 1500 godzin lub 4000 godzin.

Zużywanie się lampy przypomina wypalanie się kineskopu w telewizorze CRT i każdorazowo następuje stopniowo. Oznacza to, że degradacja obrazu postępuje od pierwszego dnia użycia projektora.

Niejednokrotnie można nie zauważyć postępującego spadku jakości obrazu, dlatego też większość markowych producentów stosuje liczniki czasu pracy lampy i sygnalizatory ich wymiany.

Żywotność lampy może także skrócić przypadkowe odłączenie zasilania. Wentylatory zamontowane w projektorze mogą nie zdążyć ostudzić lampy, co może doprowadzić do jej pęknięcia, a tym samym uszkodzenia.

2. Co oznacza właściwie “zamienna lampa"?

Zamienne oznacza że produkt nie jest sygnowany / oznaczony oryginalnym logiem producenta, gdyż pochodzi z innych fabryk. Nie oznacza to, że są to produkty te jednorazowym zakupem słabej jakości - często wręcz przeciwnie, gdyż zamienne produkty także są produkowane w wyspecjalizowanych fabrykach, których jest zaledwie kilka na świecie.

3. Lampa z modułem czy bez?

Kupując lampę z modułem, czy to zamienną czy oryginalną wiesz, że otrzymasz produkt kompletny gotowy do użycia w projektorze. Lampa projekcyjna składa się z bańki oraz modułu (plastikowej obudowy oraz w niektórych wypadkach elektroniki zliczającej np. liczbę godzin). W niektórych lampach wymiana samej bańki (czyli przełożenie bańki do starego plastiku / obudowy) jest prosta, dlatego producenci udostępniają możliwość zakupu tylko tego elementu. Przełożenie bańki do starej obudowy (plastikowego modułu) wymaga pewnych umiejętności, jeśli nie jesteś ich pewny możemy to zrobić za Ciebie.

4. Obraz w projektorze staje się ciemniejszy, co to oznacza?

Być może nadszedł czas, aby wymienić lampę projektora. W lampach metalo-halogenkowych, zauważysz ściemnienie jasności obrazu, jak lampa traci moc. W znacznej większości projektory pozwalają sprawdzić liczbę godzin jaką projektor wyświecił. Sprawdź w instrukcji swojego projektora ile lampa powinna wytrzymać i porównaj te wartości a sam sobie odpowiesz czy lampa jest do wymiany.

5. Po wymianie lampy obraz nadal nie jest jasny

Lampa projekcyjna to tylko jeden z elementów układu optyki w projektorze. Za odpowiednią prezentacje obrazu odpowiadają także filtry polaryzacyjne oraz inne elementy, które naturalnie potrafią się zużyć podczas użytkowania projektora lub zabrudzić. Pamiętaj, przy każdej wymianie lampy zalecana jest konserwacja projektora, poprawia ona wymiernie chłodzenie urządzenia, co przekłada się na długość pracy lampy (wymierne oszczędności) oraz poprawia jasność świecenia w projektorze.

CECHY PRODUKTULampa do projektora Epson EB-S11, EB-W12, EB-X12 ELPLP67 V13H010L67

 • Marka produktu: Movano
 • EAN: 5902687185238
 • Kod producenta: LZ/EP-EBX12
 • Stan: nowy
 • Typ_lampy: UHE
 • Moc: 200W
 • Gwarancja: 6 miesięcy
 • Zamiennik: ELPLP67, V13H010L67
 • Produkt jest kompatybilny między innymi z następującymi modelami urządeń

  (w celu łatwiejszego odnalezienia interesującego Cię modelu można skorzystać ze skrótu klawiaturowego CTRL+F, a następnie za pomocą klawiatury wpisać model)

  Epson

  EB-S02, EB-S11, EB-S12, EB-SXW11, EB-SXW12, EB-W02, EB-W12, EB-X02, EB-X11, EB-X12, EB-X14, EX3210, EX5210, EX7210, MG-50, MG-850HD, PowerLite 1221

Parametry techniczne

Parametry techniczne

Cechy i dane techniczne produktu mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

Jeśli projektor jest zamontowany na suficie lub ścianie w miejscu narażonym na działanie dymu olejowego, odparowywanych olejów lub substancji chemicznych, lub w miejscu, w którym podczas imprez wytwarzane są bańki mydlane i dym, oraz tam, gdzie często palone są olejki aromatyczne, niektóre części naszych produktów mogą wraz z upływem czasu stawać się podatne na degradację materiału, co w efekcie może spowodować złamanie mocowania i upadkiem projektora z sufitu.

W razie wątpliwości dotyczących otoczenia, w którym zainstalowany jest projektor, lub jakichkolwiek innych pytań, prosimy o kontakt z działem obsługi klienta, który zapewni dodatkową pomoc.

Technika

System projekcyjny

Technologia 3LCD

Obraz

Natężenie światła barwnego

2. 600 lumen- 2. 080 lumen (tryb ekonomiczny)

Natężenie światła białego

2. 600 lumen - 2. 080 lumen (tryb ekonomiczny)

Stosunek kontrastu

3. 000: 1

Lampa

ETORL, 200 W, 4. 000 h Żywotność, 5. 000 h Żywotność (w trybie oszczędnym)

Korekcja obrazu

Auto pionowo: ± 30 °, Ręczna obsługa (lub "Instrukcja obsługi") poziomo ± 30 °

Układ optyczny

Stosunek projekcji

1, 48 - 1, 77:1

Zoom

Manual, Factor: 1 - 1, 2

Rozmiar projekcji

30 cale - 300 cale

Odległość ogniskowa

17. 000 mm - 20. 000 mm

Złącza

Funkcja USB wyświetlacza

3 w 1: obraz / mysz / dźwięk

Przyłącza

USB 2. 0, USB 2. 0-A, Wejście VGA, Wejście S-Video, RS-232, Wyjście VGA, Gniazdo wtykowe wyjściowe

Zaawansowane funkcje

Bezpieczeństwo

Zamek Kensington, Drążek zabezpieczający, Blokada panelu obsługi, Ochrona hasłem

Funkcje

Automatyczny wybór wejścia, Automatyczna korekta trapezu, Kompatybilny ze skanerem dokumentów, Natychmiastowe włączanie/wyłączanie, Przeglądarka JPEG, Przycisk wyciszania, Bez komputera

Tryby kolorów

Tablica, Dynamiczny, Zdjęcia, Prezentacja, Sport, sRGB, Teatr, Biała tablica

Informacje ogólne

Zużycie energii

270 W, 223 W (tryb ekonomiczny), 0, 47 W (w trybie czuwania)

Wymiary produktu

295‎ x 228 x 77 mm (Szerokość x Głębokość x Wysokość)

Poziom hałasu

Tryb normalny: 37 dB (A) - Tryb ekonomiczny: 29 dB (A)

Wilgotność powietrza

Jeśli projektor jest zamontowany na suficie lub ścianie w miejscu narażonym na działanie dymu olejowego, odparowywanych olejów lub substancji chemicznych, lub w miejscu, w którym podczas imprez wytwarzane są bańki mydlane i dym, oraz tam, gdzie często palone są olejki aromatyczne, niektóre części naszych produktów mogą wraz z upływem czasu stawać się podatne na degradację materiału, co w efekcie może spowodować złamanie mocowania i upadkiem projektora z sufitu.

Zawartość zestawu

Kabel VGA, Kabel zasilający, Pilot z bateriami, Instrukcja obsługi

Inne

Gwarancja

24 miesiące/miesięcy Klient zanosi do serwisu, Lampa: 12 miesiące/miesięcy lub 1. 000 h

AkcesoriaAkcesoria

Opcje

Wybierz z szerokiej gamy opcji i akcesoriów.

WsparcieWsparcie

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź najnowsze odpowiedzi na często zadawane pytania, sterowniki, podręczniki, oprogramowanie i informacje o gwarancji dla swojego produktu.

Przejdź do wsparcia

Uwagi:

PRZEDMIOTEM SPRZEDAŻY SĄ BIZNESOWE, PROFESJONALNE PROJEKTORY MULTIMEDIALNE BARDZO DOBREJ I POPULARNEJ WSZYSTKIM FIRMIE:

.

 • WYSOKA JASNOŚĆ: 2600 ANSI LUMENÓW
 • WYSOKI WSPÓŁCZYNNIK KONTRASTU: 3000:1
 • ROZDZIELCZOŚĆ NATYWNA XGA: 1024x768
 • ROZDZIELCZOŚĆ MAKSYMALNA UXGA: 1600x1200
 • TECHNOLOGIA MATRYCY: LCD
 • MENU W JĘZYKU POLSKIM
 • SUPER JAKOŚĆ WYŚWIETLANEGO OBRAZU.
 • PRAWDZIWE PARAMETRY NA POZIOMIE 2600 ANSI LUMENÓW POWODUJE WYŚWIETLANIE PREZENTACJI CZY FILMÓW NAWET W JASNYCH POMIESZCZENIACH.
 • A WYSOKI KONTRAST 3000:1 W TECHNOLOGII MATRYCY LCD DAJE NAM CIEPŁE I PRZYJEMNE KOLORY.
 • PROSZĘ ZERKNĄĆ NA ZAŁĄCZONE, ORYGINALNE ZDJĘCIA JAK FIRMOWY SPRZĘT POTRAFI FUNKCJONOWAĆ.
 • WYŚWIETLANY OBRAZ NIE POSIADA PLAM, PRZEBARWIEŃ CZY JAKIŚ INNYCH DZIWNYCH RZECZY JAK SIĘ TO MA W CHIŃSKICH ZABAWKACH.
 • OBRAZ JEST CZYSTY I PRZYJEMNY DLA OKA.
 • PROJEKTOR ZOSTAŁ WYPOSAŻONY W ZŁĄCZE USB. MOŻEMY PODPIĄĆ PENDRIVE I PRZEGLĄDAĆ ZDJĘCIA CZY PREZENTACJE BEZ DODATKOWEGO OKABLOWANIA I URZĄDZEŃ.
 • IDEALNIE SPRAWDZI SIĘ DLA SZKÓŁ, PLACÓWEK CZY FIRM, GDZIE ŚWIATŁO DZIENNE JEST NORMĄ.
 • DO NAJCICHSZYCH TE MODELE NIE NALEŻĄ. JEDNAK, GDY PRZEŁĄCZYMY JE W TRYB EKOLOGICZNY TO POZIOM HAŁASU WYNOSI 29db.
 • WBUDOWANY GŁOŚNIK O MOCY 2 WAT.
 • SPRZĘT JEST MAŁY, PORĘCZNY. IDEALNY W TRANSPORTOWANIU.
 • WSZYSTKIE MODELE ŚWIECĄ PODOBNIE.
 • POD TYM LINKIEM MOŻNA ZOBACZYĆ JAK DANY MODEL FUNKCJONUJE: https://www. youtube. com/watch? v=NDJ4Oxsnt2s
 • AUTOMATYCZNE USTAWIANIE OBRAZU ZA POMOCĄ JEDNEGO PRZYCISKU
 • ODWRACANIE OBRAZU (CZYLI MOŻLIWOŚĆ MONTAŻU SUFITOWEGO)
 • ODBICIE LUSTRZANE
 • KEYSTONE (KOREKCJA TRAPEZOWA)
 • QUICK CORNER
 • FORMAT OBRAZU (4;3, 16;9)
 • TRYBY LAMPY (JASNY oraz EKOLOGICZNY)
 • USTAWIENIA KOLORÓW, KONTRASTU ORAZ JASNOŚCI

.

WIZUALNIE SĄ W BARDZO DOBRYM STANIE. WIADOMO, RÓŻNIĄ SIĘ OD SIEBIE. MOGĄ POSIADAĆ RYSKI W RÓŻNYCH MIEJSCACH LUB DROBNE ZŻÓŁKNIĘCIA, GDYŻ TE MODELE TAK MIAŁY. WIĘC NIE OWIJAM W BAWEŁNĘ. NIE SĄ ZNISZCZONE CZY POPĘKANE.

.

 • PROJEKTOR MULTIMEDIALNY EPSON EB-X11
 • PRZEWÓD SYGNAŁOWY VGA
 • PRZEWÓD PRĄDOWY
 • ORYGINALNY PILOT (JEDNAK NIE POSIADAJĄ ZAŚLEPEK NA BATERIE). WIADOMO, MOŻNA TO TAŚMĄ ZAKRYĆ. WAŻNE, ŻE SĄ ORYGINALNE:)

KUPUJĄC UŻYWANY SPRZĘT PRZYCZYNIASZ SIĘ DO MNIEJSZEGO ZANIECZYSZCZENIA ŚRODOWISKA I RATOWANIA PLANETY. WEJDŹ POD TEN LINK

https://www. com/watch? v=rw5Hp7DSqyA

Instrukcje montażu Epson Eb X11

Bezpośredni link do pobrania Instrukcje montażu Epson Eb X11

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Instrukcje montażu Epson Eb X11