Lista kontrolna lotów California Air Tools 10020dcad

Lista kontrolna lotów California Air Tools 10020DCAD to narzędzie służące do utrzymania wysokiego poziomu bezpieczeństwa lotu. Lista obejmuje wszystkie elementy, które muszą być sprawdzone, przed tym jak samolot może być używany. Obejmuje ona sprawdzenie silnika, śmigła, skrzydła, kabiny, systemu elektrycznego, zawieszenia, hamulce, wyświetlacza, dźwigni sterowania, słuchawek, systemu komunikacyjnego, świateł awaryjnych, wyposażenia, kontroli jakości i wszystkich innych elementów, aby upewnić się, że samolot jest bezpieczny do użycia.

Ostatnia aktualizacja: Lista kontrolna lotów California Air Tools 10020dcad

W lotnictwie, o inspekcji wstępnej wykaz znajduje się lista zadań, które powinny być wykonywane przez pilotów i załogi samolotu przed startem. Jego celem jest poprawa bezpieczeństwa lotów poprzez zapewnienie, że żadne ważne zadania nie zostaną zapomniane. Niewłaściwe przeprowadzenie kontroli przed lotem za pomocą listy kontrolnej jest głównym czynnikiem przyczyniającym się do wypadków lotniczych.

Przestrzeganie listy kontrolnej wykazałoby, że blokada podmuchu została uruchomiona podczas katastrofy Gulfstream IV w dniu 31 maja 2014 r. Narodowa Rada Bezpieczeństwa Transportu pobrała dane z rejestratora samolotu i stwierdziła, że ​​był to nawyk: 98% z poprzednich 175 startów zostało wykonanych z niekompletnymi kontrolami kontroli lotu. wiki/wiki/National_Business_Aviation_Association" title="Narodowe Stowarzyszenie Lotnictwa Biznesowego">Narodowego Stowarzyszenia lotnictwa biznesowego analizowane 143, 756 loty w latach 2013-2015 przez 379 biznesowego samolotu i tylko częściowe kontrole flight-kontrolne zostały wykonane przed 15, 6% ze startów i bez kontroli w ogóle o 2, 03% lotów.

Historia

Według naukowca i pisarza Atula Gawande koncepcja listy kontrolnej przed lotem została po raz pierwszy wprowadzona przez kierownictwo i inżynierów Boeing Corporation po katastrofie prototypu Boeinga B-17 w 1935 r. (wtedy znanego jako Model 299) w Wright Field w Dayton., Ohio, zabijając obu pilotów. Dochodzenie wykazało, że piloci zapomnieli wyłączyć kluczowe blokady podmuchów (urządzenia, które zatrzymują powierzchnie sterowe poruszające się na wietrze podczas postoju) przed startem. Magazyn Life opublikował wynikającą z tego długą i szczegółową listę kontrolną B-17 w numerze z 24 sierpnia 1942 roku.

Bibliografia

Dalsza lektura

  • Bohn, Roger E. (lipiec 2013). „Nie latanie według księgi: Powolne przyjmowanie list kontrolnych i procedur w lotnictwie WW2” (PDF). Uniwersytet Kalifornijski w San Diego . Źródło 7 września 2020.

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies

Prezes ULC opublikował polskojęzyczną wersję "Narzędzia oceny systemu zarządzania" (EASA Management System Assessment Tool). Narzędzie oceny może być wykorzystywane przez organizacje w celu oceny skuteczności własnego SMS w celu ciągłego doskonalenia oraz jako narzędzie do oceny systemów zarządzania bezpieczeństwem podwykonawców. Dokument ten jest równoważny z dotychczasowym "Safety Management System Evaluation Tool" opracowanym przez SM ICG (Safety Management International Collaboration Group).

EASA_SMS_Tool. pdf2. 41 MB

*Lista kontrolna do Narzędzia oceny systemu zarządzania (EASA Management System Assessment Tool) w formacie Excel. pl/_download/bezpieczenstow_lotow/Kopia_Lista_kontrolna_do_Narzedzia_oceny_systemu_zarzadzania_SMS_ULC_PM2d_2. xlsx">Lista kontrolna do Narzedzia oceny systemu zarzadzania SMS ULC PM2d. xlsx44. 15 KB

*Lista kontrolna do Narzędzia oceny systemu zarządzania (EASA Management System Assessment Tool) do druku - w formacie PDF. pl/_download/bezpieczenstow_lotow/Lista_kontrolna_do_Narzedzia_oceny_systemu_zarzadzania_SMS_ULC_PM2d_do_druku4. png" alt="pdf"/>Lista kontrolna do Narzedzia oceny systemu zarzadzania SMS ULC pdf156. 83 KB

Uwaga:
Tylko kolumny E, F i G są przeznaczone do uzupełniania przez osoby odpowiedzialne do wypełnienia listy kontrolnej w organizacji. W kolumnie E należy zaznaczyć np. „X” tylko tę komórkę, która wskazuje na właściwy poziom osiągnięty przez organizację (opisany w kolumnach C i D).

Lista kontrolna lotów California Air Tools 10020dcad

Bezpośredni link do pobrania Lista kontrolna lotów California Air Tools 10020dcad

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Lista kontrolna lotów California Air Tools 10020dcad