Matryca kompatybilności Black And Decker Kr510

Black & Decker Kr510 jest matrycą kompatybilności, która pozwala na korzystanie z wielu różnych narzędzi i akcesoriów Black & Decker. Matryca ta została zaprojektowana z myślą o łączeniu narzędzi Black & Decker z innymi markami narzędzi i akcesoriów. Matryca kompatybilności Black & Decker Kr510 jest wyposażona w wyjątkowo wytrzymały mechanizm, który umożliwia łatwe i bezpieczne podłączanie do siebie narzędzi i akcesoriów. Matryca ta jest wyposażona w wyjątkowo bezpieczny system mocowania, który pozwala na bezpieczne i łatwe podłączanie narzędzi i akcesoriów. Matryca ta jest również wyposażona w wyjątkowo wytrzymały mechanizm zabezpieczania przed uszkodzeniami, który zapewnia bezpieczne i trwałe połączenia. Dzięki matrycy kompatybilności Black & Decker Kr510 można korzystać z szerokiej gamy narzędzi i akcesoriów Black & Decker, nawet jeśli pochodzą one od innych marek.

Ostatnia aktualizacja: Matryca kompatybilności Black And Decker Kr510

Zapraszamy do serwisu w Warszawie. Możliwa EKSPRESOWA wymiana na poczekaniu.

Przed zakupem upewnij się że zamawiany ekran ma taką samą przekątną, rozdzielczość oraz rodzaj podświetlania jak ekran zamontowany fabrycznie!

Aktualnie w ofercie matryce z powłoką błyszczącą (glossy) lub matową (matte antyglare).

  • 249, 00 zł

    Dostępne do wysyłki

    Matryca 15. 6" WXGA HD (1366X768) LED glossy 40 pin LED kompatybilna z Lenovo IdeaPad G510
    Kompatybilność:Lenovo IdeaPad G510
    Przekątna:15. 6"
    Rozdzielczość:WXGA HD (1366X768)
    Powłoka:glossy
    Podświetlanie:LED
    Złącze:40 pin LED
    Ekran dotykowy:nie
    Rodzaj sygnału:LVDS
    Technologia Wyświetlania:TN
    Stan:Fabrycznie NOWE GWARANCJA 24 miesiące
    ID:TM96775310

    249, 00 zł

  • 275, 00 zł

    Matryca 15. 6" WXGA HD (1366X768) LED matowy 40 pin LED kompatybilna z Lenovo IdeaPad G510Powłoka:matowyID:TM96737430275, 00 zł

Nasze produkty ułatwiają sprzątanie i sprawiają, że masz więcej czasu. Na to, co kochasz!

BLACK+DECKER POWERCONNECT

Niezależnie od tego, czy potrzebujesz wydajnych elektronarzędzi do majsterkowania, produktów do pielęgnacji ogrodu, czy też uniwersalnych urządzeń do sprzątania, aby odświeżyć dom - poradzisz sobie bez problemu dzięki POWERCONNECT.

Więcej Mocy

Wyższy moment obrotowy i dłuższy czas pracy na jednym naładowaniu akumulatora dzięki zastosowaniu siników bezszczotkowych.

Pozostaw swój dom idealnie czysty, dzięki odkurzaczowi.

BLACK+DECKER® 18V POWERSERIES Extreme 4-w-1, zaprojektowanemu z myślą o ułatwianiu Twojego życia.

Kompatybilność z systemem 18V.

Ponieważ ten produkt jest częścią platformy akumulatorowej 18V, możesz wyjąć akumulator i użyć go w innym narzędziu 18V B+D - to takie proste!

Moc Tworzenia

Moc tworzenia na wyciągnięcie ręki, dzięki elektronarzędziom BLACK+DECKER. Możliwości są ograniczone jedynie Twoją wyobraźnią.

Śledź nas w social mediach!

Zainspiruj się i podziel się swoimi projektami #BLACKANDDECKER.

Decydując się na zakup nowego telewizora, monitora czy laptopa, będziemy musieli zdecydować, jaką matrycę wybrać. Jest ona bowiem jednym z najważniejszych elementów wyświetlacza, ponieważ przekłada się na jakość obrazu. Sprawdźmy zatem, jakie rodzaje matryc stosują producenci w swoich urządzeniach elektronicznych. 

Matryca w telewizorze i laptopie – co to jest?

Najprościej mówiąc, matryca to ekran ciekłokrystaliczny, na którym wyświetlane są obrazy. To najważniejszy element telewizora lub monitora, ponieważ wpływa na jakość emitowanego obrazu – na kontrast, czerń, odwzorowanie kolorów, ostrość, płynność, maksymalną jasność czy kąt widzenia. Oznacza to, że matryca wpływa również na komfort oglądania. 

Rodzaje matryc w telewizorach

Producenci telewizorów wykorzystują w swoich urządzeniach różne typy matryc. Ich zadaniem jest przede wszystkim zapewnianie wysokiej jakości obrazu. Poszczególne rodzaje matryc tv różnią się jednak budową ekranu, która w dużym stopniu decyduje o jakości wyświetlanego obrazu. 

Jakie są rodzaje matryc telewizorów?

Matryca LCD

W matrycach LCD molekuły ciekłego kryształu mają różne ułożenie. Właśnie z tego względu wyróżnia się trzy główne rodzaje matryc LCD: VA, IPS oraz TN.

Matryca VA (Vertical Aligment) oferuje bardzo dobry kontrast oraz wysoki poziom czerń, co wpływa na jakość obrazu i zapewnia komfort podczas oglądania. Tego typu matryca świetnie sprawdzi się podczas nocnych maratonów filmowych, ale też dla miłośników sportów i gier, ponieważ zapewnia płynność przy dynamicznych scenach. Niestety ma stosunkowo niewielkie kąty widzenia, więc jej walory docenimy przede wszystkim, gdy usiądziemy na wprost ekranu. Najwięcej telewizorów z matrycami VA ma w swojej ofercie marka Samsung.

Z kolei Matryca IPS (In Plane Switching) zapewnia szerokie kąty widzenia, dzięki czemu możemy komfortowo oglądać telewizję z dowolnego miejsca w pokoju. Niestety oferuje słabsze czas reakcji niż matryca VA i nie jest w stanie zapewnić tak dużego kontrastu. Różnice będą jednak zauważalne jedynie w ciemnych pomieszczeniach. Jeśli zatem zazwyczaj oglądamy telewizję w dzień lub przy włączonym świetle, matryca IPS powinna spełnić swoje zadanie. Obecnie matrycę IPS ma najwięcej telewizorów marki LG

Możemy jeszcze wyróżnić matrycę TN (Twisted Nematic), która cechuje się stosunkowo prostą budową, co przekłada się na niezbyt dobrą jakość, ale za to niską cenę. Takie matryce oferują słabe kąty widzenia i niskie czasy reakcji. Z tego względu stosowane są w najtańszych modelach telewizorów. 

VA czy IPS - porównanie matryc

Źródło: lg. com

Matryca LED

Tego typu matryca jest zbudowana z diod elektroluminescencyjnych, a w celu uzyskania szerokiej palety barw wykorzystywane są trzy kolory: zielony, czerwony i niebieski. Tworzą one piksel, tym samym pozwalając na wyświetlanie miliona różnych odcieni. Matryca LED jest ulepszoną wersją matrycy LCD. Zamiast żarówek CCFL wykorzystuje diody LED, które same emitują światło, co przekłada się na lepsze odwzorowanie kolorów i wyższą jakość obrazu. Należy również zaznaczyć, że telewizory z matrycą LED są znacznie cieńsze i smuklejsze niż odbiorniki LCD. Matrycę LED oferuje 65-calowy telewizor Samsung UE 65TU7092UXXH.

W sprzedaży mamy rodzaje matryc LED z podświetleniem krawędziowym (Edge LED) i bezpośrednie (Direct Led). W przypadku tego pierwszego diody LED rozmieszczone są jedynie wzdłuż krawędzi ekranu. Natomiast w tym drugim diody są równomiernie rozłożone na całym wyświetlaczu. 

Matryca OLED

Matryca OLED (Organic Light Emitted Diode) to najbardziej zaawansowana matryca na rynku. Dzięki temu, że każdy piksel świeci niezależnie, uzyskujemy idealną, głęboką czerń i znakomity kontrast. Co więcej, matryca OLED gwarantuje szerokie kąty widzenia i doskonałe odwzorowanie kolorów. Choć ceny telewizorów LED trochę spadły, wciąż są wysokie dla przeciętnego użytkownika. Należy jednak pamiętać, że jeśli przez długi czas telewizor OLED będzie wyświetlał stały element obrazu, np. logo, pasek itp., nastąpi wypalanie się matrycy. Przy normalnym użytkowaniu telewizora nie musimy się jednak o to martwić. 

Matryca QLED

Telewizory QLED ma w swojej ofercie marka Samsung. Mają one matrycę VA i wykorzystują technologię kropki kwantowej. Są to nanocząsteczki, które emitują różne kolory w zależności od swojej wielkości. Matryca QLED w tv bardzo dobrze odwzorowuje barwy – kolory są soczyste i mocno zbliżone do tych w rzeczywistości. 

Gdzie jest matryca w telewizorze?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, matryca jest częścią panelu LCD, odpowiedzialną za wyświetlanie obrazu. Jest to zatem ten czarny element telewizora, na który zwracamy największą uwagę. 

Jak wygląda uszkodzona matryca w telewizorze?

Objawy uszkodzenia matrycy mogą być widoczne od razu po wyjęciu telewizora z kartonu. Często jednak o uszkodzeniu dowiadujemy się dopiero wtedy, gdy włączymy telewizor. 

Uszkodzenie matrycy może nastąpić z kilku powodów, najczęściej są to:

  • Uszkodzenia mechaniczne – spowodowane uderzeniem ekranu. Podczas transportu, upadku czy na skutek uderzenia ekran może popękać lub wypełnić się płynem. Takie uszkodzenia są widoczne gołym okiem.
  • Awaria mikroukładów – są one odpowiedzialne za tworzenie obrazu, mogą znajdować się na kablu przylutowanym do matrycy w telewizorze.
  • Uszkodzenie pętli – znajdują się na niej jednostki sterujące, takiej usterki matrycy nie da się naprawić. 
  • Wypalone piksele – ujawniając się jako czarne plamy, które prowadzą do przebarwień. Często nie są one widoczne na pierwszy rzut oka, jednak pojawiające się w dużej ilości mogą uniemożliwiać komfortowe oglądanie. 
  • Podświetlenie matrycy – jeśli diody LED w podświetleniu ulegną uszkodzeniu, najczęściej będzie się to objawiać przyciemnionym obrazem albo migotaniem.

Wymiana czy naprawa matrycy w TV?

Matryca jest jednym z najbardziej narażonych na uszkodzenie elementów telewizora. Jeśli nasza matryca z jakiegoś powodu ulegnie zniszczeniu, możemy spróbować ją naprawić albo wymienić na nową.

Jeśli nasz telewizor ma jeszcze ważną gwarancję, możemy skorzystać z naprawy w autoryzowanym serwisie producenta. Pracownicy takiego serwisu dysponują oryginalnymi częściami i fachową wiedzą, więc po naprawie nasz telewizor będzie wyglądać jak nowy. Jeżeli jednak nasza gwarancja już wygasła, powinniśmy się zastanowić, czy wymiana lub naprawa matrycy ma w ogóle sens. Może się bowiem okazać, że naprawa będzie nieopłacalna. Nowa matryca kosztuje co najmniej 1000 zł, a w przypadku telewizorów o większej przekątnej cena może być jeszcze wyższa. Musimy się również liczyć z tym, że do niektórych modeli telewizorów może być trudno dostać nowe części. Do tego musimy jeszcze doliczyć koszty samej wymiany matrycy. Wówczas lepszym rozwiązaniem będzie zakup nowego telewizora. Tym bardziej że na rynku nie brakuje nowoczesnych modeli z dużymi ekranami i Smart TV. 

Rodzaje matryc w laptopach i monitorach

Na rynku można spotkać różne rodzaje matryc LCD, które stosowane są w laptopach i monitorach. Do najpopularniejszych należą: 

  • Matryca TN – najwięcej monitorów i laptopów wyposażonych jest w matryce TN, ponieważ są one najtańsze w produkcji. Charakteryzują się one krótkim czasem reakcji, dzięki czemu efekt smużenia praktycznie nie występuje.
  • Matryca IPS – laptopy i monitory z matrycą IPS dedykowane są przede wszystkim dla profesjonalnych grafików i fotografów, a także dla miłośników gier RPG. Tego typu matryce bardzo dobrze odwzorowują kolory, zapewniają wysoki kontrast i szerokie kąty widzenia Niestety oferta urządzeń z takimi matrycami jest mocno ograniczona – stanowią one zaledwie 10% rynku.
  • Matryca VA – tego typu matrycę można umiejscowić pomiędzy matrycą TN i IPS. Nie odwzorowuje ona aż tak dobrze kolorów jak matryca IPS, ale za to zapewnia o wiele lepsze kąty widzenia o matrycy TN. 
  • Matryca MVA (Multi-domaind Vertical Aligment) – łączy w sobie cechy matrycy IPS oraz TN. Oferuje wysoki kontrast, dobre odwzorowanie barw i czerni oraz szerokie kąty widzenia. Taka matryca dobrze sprawdzi się do grania w gry i oglądania filmów. 
  • Matryca PVA (Patterned Vertical Alignment lub Patterned-ITO Vertical Alignment) – to młodszy odpowiednik matrycy MVA. Różni się od niej tym, że ma większy współczynnik kontrastu wynoszący 3000:1. Matryca PVA dobrze odwzorowuje kolory, czerń i ma dobre kąty widzenia, dlatego często wykorzystywana jest do zadań profesjonalnych, np. przez grafików. 
  • Matryca TFT (Thin-Film Transistor) – w przypadku tej matrycy każdy piksel kontrolowany jest przez cztery tranzystory. Jeden z nich odpowiada za jasność, a trzy pozostałe za podstawowe barwy. Dzięki temu matryca TFT zapewnia dobre odwzorowanie barw, wysoką ostrość i czytelność obrazu. Oferuje jednak nieco słabsze kąty widzenia. 

Jaka powłoka matrycy? 

Matryca w laptopie i monitorze pokryta jest również specjalną powłoką. Możemy wyróżnić trzy typy takich matryc:

  • Matryca błyszcząca – określana jest również mianem „glare”. Bardzo dobrze odwzorowuje kolory i oddaje ich nasycenie. Jest tańsza w produkcji od innych matryc, dlatego producenci najczęściej stosują ją w swoich monitorach i laptopach. Minusem matryc błyszczących jest to, że odbijają światło, przez co na ekranie pojawiają się smugi. 
  • Matryca matowa – nazywana jest również matrycą „anti glare”. Doskonale sprawdzi się podczas długiej pracy przed komputerem, ponieważ niweluje refleksy i odbicia, które drażnią oczy. Co więcej, na matrycy matowej dokładnie widać wszystkie szczegóły w każdych warunkach oświetleniowych, nawet gdy na ekran padają promienie słoneczne. Matryce matowe są również łatwiejsze do utrzymania w czystości, gdyż odciski palców są na nich mniej widoczne niż na matrycach błyszczących. Obraz na takiej matrycy wydaje się jednak nieco zamglony, gdyż brakuje mu intensywnych kolorów. Niestety w sprzedaży nie znajdziemy zbyt wielu monitorów i laptopów z matrycą matową. 
  • Matryca antyrefleksyjna – jest podobna do matrycy matowej, ale ma jeszcze dodatkową powłoką polaryzacyjną. Jest ona cieńsza niż w matrycy matowej, dzięki czemu wyświetlany obraz jest wyraźny i szczegółowy, a kolory bardziej intensywne. Matryca antyrefleksyjna polecana jest dla najbardziej wymagających odbiorców, np. grafików komputerowych czy profesjonalnych graczy. 

Rodzaje matryc w telefonach

Pod względem ekranów smartfony są podobne charakterystyką do telewizorów, monitorów i laptopów. Większość nowoczesnych smartfonów oferuje matryce LCD (najczęściej TFT i TN), są jednak i takie, które mają matryce wykonane w technologii OLED, czyli AMOLED. Różnią się one budową, która wpływa na bogactwo kolorów, poziomy jasności, głębię czerni i kontrast. Poza tym każdy z ekranów oferuje inne kąty widzenia. 

AMOLED (Active-Matrix Organic Light-Emitting Diode) to ekran składający się z ulepszonych diod OLED. Zapewnia bardzo dobrą jakość obrazu i odwzorowanie kolorów. Poza tym nie wymaga podświetlenia, dzięki czemu zużywa znacznie mniej energii. Technologia AMOLED w smartfonach jest cały czas udoskonalana, przez co na rynku pojawia się coraz więcej wersji takich ekranów, np. wspomniany wcześniej Super AMOLED, Super AMOLED Plus, Super AMOLED Advanced czy Super HD AMOLED.

Rodzaje matryc w aparatach

Matryca w aparacie fotograficznym to elektroniczny sensor złożony z pikseli. Jej zadaniem jest przetwarzanie obrazu na sygnał elektroniczny, który pozwala zapisać zdjęcia w pamięci aparatu lub na kliszy. Matryca w aparacie wygląda prostokąt, który mieni się różnymi kolorami, gdy padają na niego promienie słońca. Zarówno w aparatach analogowych, jak i cyfrowych stosuje się różne wielkości i rodzaje matryc.

Matryca w aparacie – wielkość

Ze względu na wielkość matryce w aparatach fotograficznych możemy podzielić na:

  • Matryca 1/2. 3 cala – stosowana jest w aparatach kompaktowych. Na powierzchni tej małej matrycy producenci upychają bardzo dużo pikseli, co znacznie pogarsza jakość wykonywanych zdjęć. 
  • Matryca 1/1. 7 cala – taki sensor występuje w aparatach kompaktowych z górnej półki. Oferuje znacznie lepszą jakość zdjęć w stosunku do matrycy 1/1. 3 cala, a poza tym pozwala na zapisywanie zdjęć w formacie RAW.
  • Matryca 1-calowa – występuje zarówno w aparatach cyfrowych, jak i lustrzankach.
  • Matryca 4/3 cala – tego typu matryca najczęściej jest stosowana w aparatach z wymienną optyką. W tym przypadku ekwiwalent ogniskowych liczymy, mnożąc go przez 2. Dzięki temu matryca pozwala wykonać dobrej jakości zdjęcie nawet do ISO 6400, co jest bardzo dobrym wynikiem, jeśli weźmiemy pod uwagę wielkość aparatu. 
  • Matryca APS-C – jest to najczęściej montowana matryca w lustrzankach i bezlusterkowcach. Jej przekątną wynosi 27 mm. W zależności od producenta stosowany jest tu przelicznik x1, 5 lub x1, 6 dla ogniskowych z pełnej klatki. 
  • Matryca pełnoklatkowa – odpowiada wielkością klatce filmu 35 mm, stąd też wzięła się jej nazwa. Taka matryca najlepiej sprawdza się w trudnych warunkach oświetleniowych.

Może zainteresują Cię też inne nasze poradniki:

  • https://maxelektro. html

Matryca kompatybilności Black And Decker Kr510

Bezpośredni link do pobrania Matryca kompatybilności Black And Decker Kr510

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Matryca kompatybilności Black And Decker Kr510